MODELARSKA - KATOWICE

Miasto i okolice inwestycji mają naprawdę dużo do zaoferowania. Wprawdzie w Zabrzu , ale w ciągu 20 min dojechać można do Kopalnia GUIDO , kopalnia węgla, która w 2007 roku została otwarta dla turystów. W towarzystwie górnika zjeżdżamy kilkaset metrów pod ziemię i przez kilka godzin możemy dowiedzieć się sporo o realiach pracy górników w XIX i XX wieku. W nieopodal , bo zaledwie niecałe 4 km od inwestycji znajduje się Muzeum Śląskie, w którym możemy podziwiać wystawę „Światło Historii” pełno tu interaktywnych rozwiązań, pobudzających wyobraźnię instalacji, realistycznych rekonstrukcji pomieszczeń, dużo zabawy światłem i dźwiękiem. Można na tej wystawie spędzić kilka godzin, nie znudzić się i dowiedzieć się bardzo wiele o historii Śląska.
  • Inwestycja będzie składała się z 5 Kondygnacji , w których zostanie zlokalizowanych 63 mieszkania.
  • Ilość miejsc postojowych wewnętrznych 90 , ilość miejsc naziemnych 12.
  • W inwestycji Modelarska nie zabraknie również komórek lokatorskich.
  • Metraż mieszkań zaczynać się będzie od typowej kawalerki 25m2 a skończy się na pięknych przestronnych mieszkaniach o metrażu 71,50m2.
Co roku odbywa się też jeden z najpopularniejszych w Polsce festiwali muzycznych – Tauron Nowa Muzyka Katowice. Łączy on katowickie postindustrialne lokalizacje z futurystycznymi dźwiękami – strefa festiwalowa znajduje się na tym samym terenie co opisywane przez nas Muzeum Śląskie czy Centrum KongresoweFestiwal jest świetną okazją, żeby przyjechać do Katowic i przy okazji odwiedzić znajdujące się w pobliżu atrakcje. W okolicy znajduje się również Dolina Trzech Stawów. Jeden z najbardziej urokliwych zakątków Katowic. Niezwykle malownicze miejsce położone w środku miasta – trochę przypomina nam śródmiejskie oazy i laguny, które można spotkać w dużych miastach w Australii. Są tu ścieżki rowerowe i fajne tereny do biegania, boiska do siatkówki, punkt wynajmu rowerów miejskich a nawet plaża. Odbywa się tu sporo koncertów, a podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice jest tu nawet pole namiotowe z ciepłymi prysznicami i foodtruckami! Nikiszowiec, zwany również po prostu Nikiszem, to stara, prawie 100-letnia dzielnica Katowic z bardzo charakterystyczną zabudową w czerwonej cegle. Dzielnica przypomina stare angielskie urocze miasteczka, tylko w takim innym trochę bardziej “surowym” wydaniu. Osiedle stworzone zostało dla górników pobliskiej kopalni i ich rodzin. Park Śląski jest to drugi największy park miejski w Europie (po parku Phoenix w Dublinie), jest nawet większy od słynnego Central Parku w Nowym Jorku! Jego powierzchnia to 620 ha a na jego terenie znajduje się wspomniane niżej Śląskie Wesołe Miasteczko, Planetarium, ZOO, Stadion Śląski,  Park Etnograficzny, wzdłuż parku można przejechać się gondolową kolejką jest to świetny, ponadprzeciętny pomysł na zrobienie z parku atrakcji na skalę Polski! W parku można spędzić cały dzień i w ogóle się nie nudzić. Można w nim świetnie spędzić czas aktywnie, ale park jest też rewelacyjnym miejscem do relaksu. Zaledwie 5 min samochodem dzieli nas do Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko. Jest to najstarszy lunapark w Polsce. Z tradycyjnego wesołego miasteczka miejsce zmienia się w park tematyczny europejskiego formatu – w całym parku przewija się bogaty świat legend, baśni i podań. Uczy przez zabawę na terenie parku jest superszybki, robiący naprawdę duże wrażenie rollercoaster. Również ciekawą architekturą jest Punkt Widokowy na Centrum Konferencyjnym cechuje się trawiastym dachem na nowoczesnym budynku.